Moda na Fast Fashion w Ptak Fashion City

Międzynarodowe Targi Mody Fast Fashion dobiegły końca – w ciągu trzech dni, od 4 do 6 marca, Ptak Fashion City w Rzgowie stało się europejską stolicą mody. Odwiedziły nas światowej sławy gwiazdy oraz fani mody z kraju i zagranicy.

Fast Fashion to święto mody, które odbywa się dwa razy w roku, w cyklu jesień/zima i wiosna/lato. Targi są miejscem kreowania nowych trendów, a swoim zasięgiem obejmują całą Europę Środkową. Mają tu miejsce premiery najnowszych kolekcji oraz inauguracja sprzedaży na dany sezon.

Podczas zakończonej właśnie IV edycji Fast Fashion, w Ptak Fashion City gościły zagraniczne marki odzieżowe, w tym producenci z Bangladeszu, Ukrainy, Czech, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Nepalu i Egiptu. Głównym celem czwartej edycji była promocja polskiego przemysłu modowego, który jest jednym z najbardziej eksportowych wśród krajów europejskich. Na terenie Ptak Fashion City można było zobaczyć pokazy najnowszych kreacji od najlepszych polskich producentów – w tym firm działających na co dzień w Mieście Mody, a także firm odzieżowych z całej Polski.

Goście ze świata mody i show-biznesu przybyli do Ptak Fashion City, aby wziąć udział w Targach Mody i promować polskie kolekcje ubrań. Wśród gwiazd byli m.in. Kamaliya, Anna Fendi i Maciej Zień. Sławny polski projektant po raz pierwszy w karierze zaprezentował się jako stylista i dał popis swoich możliwości przygotowując pokaz PtakModa.com Select by Maciej Zień. Stylizacje wybrane spośród bogatej kolekcji Domu Mody Polskich Producentów Ptak Moda cieszyły się ogromną popularnością i zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. PtakModa.com jest chętnie promowana przez gwiazdy – przed Maciejem Zieniem ambasadorem marki była Paris Hilton.

Po raz kolejny odwiedziła nas niepowtarzalna Anna Fendi ze swoją selekcją win, których degustacja towarzyszyła Festiwalowi Mody Polskich Producentów w niedzielę, 6 marca. Włoska projektantka wybrała najlepsze polskie firmy odzieżowe IV edycji Fast Fashion. Tym sposobem prestiżowe nagrody Anny Fendi powędrowały do następujących firm:

I MIEJSCE – Muza

II MIEJSCE – L’Attore

III MIEJSCE – By Mielczarkowski

WYRÓŻNIENIE – Sempre

Tradycją Międzynarodowych Targów Mody jest ceremonia rozdania Złotych Manekinów – nagród dla najlepszych marek odzieżowych, kolekcji i producentów. Miło nam ogłosić, że w tym sezonie zwycięzcami zostali:

NAJLEPSZY POLSKI PRODUCENT – Modern Line

ODKRYCIE ROKU – Paparazzi

NAJLEPSZY PROJEKTANT – Ficcarelli

NAJLEPSZA MARKA – Sempre

NAJLEPSZY PRODUKT – Klaudia Styl

Kolejnym ważnym punktem Targów była gala rozdania nagród dla najlepszych wystawców. Firmy, które wykazały się najwyższą jakością i najciekawszymi pomysłami w tym sezonie to:

I MIEJSCE – Darexim

II MIEJSCE – Queen & Princess

III MIEJSCE – Two Moon

Ponadto młodzi projektanci mieli niepowtarzalną okazję startować w konkursie o nagrodę Young Fashion Award, która ma na celu wypromowanie wschodzących talentów świata mody. Poziom był wysoki, a młodzi kreatorzy mody zaprezentowali wspaniałe kolekcje.

Laureatami Young Fashion Award 2016 zostali:

I NAGRODA: Patrycja Bryszewska, Politechnika Łódzka

II NAGRODA: Małgorzata Kryger, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

III NAGRODA: Kamil Hala, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

 

Dziękujemy wszystkim wystawcom, odwiedzającym i gościom specjalnym za udział w Międzynarodowych Targach Mody i zapraszamy na kolejną edycję w dniach 16-18 września w Ptak Warsaw Expo.

Mamy nadzieję, że będziemy nadal wspólnie wspierać polski przemysł modowy.

 

FaLang translation system by Faboba