Wielkie święto mody w Ptak Warsaw Expo

Światowej sławy gwiazdy, najbardziej znani projektanci, fani mody i blogerzy z kraju i zagranicy oraz tysiące wystawców – tak wyglądały trzy dni Międzynarodowych Targów Mody Fast Fashion w Ptak Warsaw Expo. Najmodniejsza impreza sezonu jesień/zima była połączona z Warsaw Fashion Week i Targami Kosmetycznymi Beauty Days. To niepowtarzalne połączenie bardzo spodobało się odwiedzającym, którzy w dniach 16-18 września wypełnili centrum targowo-kongresowe w Nadarzynie pod Warszawą.

Fast Fashion to święto mody, które odbywa się dwa razy w roku, w sezonach jesień/zima i wiosna/lato. Targi są miejscem kreowania nowych trendów, a swoim zasięgiem obejmują całą Europę Środkową. Mają tu miejsce premiery najnowszych kolekcji oraz inauguracja sprzedaży na dany sezon.

Podczas zakończonej właśnie V edycji Fast Fashion swoje pokazy zaprezentowali m.in. Eva Minge ze swoją nową kolekcją „Black Butterflies”, Maciej Zień, Agatha Ruiz de la Prada, Michał Starost, Mariola Turbiarz czy uczestniczka pierwszej polskiej edycji Project Runway, Milita Nikonorov. Na wybiegu odbył się też ekskluzywny pokaz bielizny Playboy Fashion Night. Na tak modnej imprezie nie mogło zabraknąć popularnych blogerek – pojawiły się m.in. Jessica Mercedes, Macademian Girl i Red Lipstick Monster, które wzięły udział w debacie na temat polskiej blogosfery. Wieczorną galę poprowadzili świeżo poślubieni Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan, a dla gości zaśpiewała Margaret.

Eva Minge i Maciej Zień dołączyli do grona wielkich osobowości świata mody, które doceniły bogatą kolekcję Domu Mody Polskich Producentów Ptak Moda. W trakcie Targów projektanci zaprezentowali się jako styliści i dali popis swoich umiejętności przygotowując dwa pokazy stylizacji z kolekcji ptakmoda.com. Kreacje cieszyły się wielką popularnością i spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Na Targach gościły marki odzieżowe z całego świata, w tym producenci z Niemiec, Czech, Chin, Belgii, Białorusi, Anglii, Włoch, Hiszpanii, Bangladeszu, Turcji, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Indii czy Tajwanu. Głównym celem wydarzenia jest promocja polskiego przemysłu modowego, który jest jednym z najbardziej eksportowych wśród krajów europejskich. Podczas Targów w Ptak Warsaw Expo można było zobaczyć ekskluzywne pokazy najnowszych kreacji od najlepszych polskich producentów – zarówno tych działających na co dzień w Nadarzynie, jak i firm odzieżowych z całej Polski.

Tradycją Targów Mody jest rozdanie Złotych Manekinów, prestiżowych nagród wręczanych jako wyraz uznania dla kreatywnego i innowacyjnego podejścia oraz wkładu w rozwój branży odzieżowej. Zwycięzcami edycji jesień/zima 2016/17 konkursu Złote Manekiny zostały marki: Cocomore, L'Attore, Blue Shadow, S.Moriss, Lola i Lemonada. V edycja Fast Fashion była również szansą dla młodych projektantów, którzy mogli zaprezentowa swoje kolekcje na wybiegu. Najzdolniejsi z nich zostali wyróżnieni nagrodami Young Fashion Awards, które wręczyła sama Anna Fendi.

Wraz z V edycją, Międzynarodowe Targi Mody przeniosły się do nowej lokalizacji: Ptak Warsaw Expo, które jest największym centrum targowo-kongresowym w Europie Środkowej. Komfortowo usytuowane na przedmieściach Warszawy, przy zbiegu dróg krajowych S7 i S8 oraz autostrady A2, Ptak Warsaw Expo dzieli jedynie 10 minut jazdy od międzynarodowego lotniska im. Chopina i 15 minut jazdy od ścisłego centrum stolicy. Ptak Warsaw Expo liczy 143 000 m2 powierzchni wystawienniczej w sześciu pawilonach oraz 500 000 m2 powierzchni zewnętrznej. Dzięki temu jest to jedyne w Polsce centrum targowe, które stwarza tak idealne warunki do spotkań biznesowych.

Połączenie Targów Mody z Warsaw Fashion Week niesie ze sobą duży potencjał na przyszłość. Jak powiedziała sama Eva Minge podczas konferencji prasowej Targów Mody: „Fashion Week, który jest przygotowywany tutaj w Warszawie jest pierwszym krokiem do tego, żeby powstało w Polsce coś poważnego, cyklicznego.”

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejną edycję święta mody, która odbędzie się wiosną 2017 w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

FaLang translation system by Faboba